czwartek, 23 czerwca 2016

ZRÓBMY TO RAZEM - Jak nie zmarnować Światowych Dni Młodzieży w naszej chełmskiej ...

...napisałabym dziurze, ale się niektórzy obrażą, chociaż wiedzą, że ja  w pewnych momentach w każdym miejscu czuję się jak w centrum wszechświata. Ale...ŚDM w Chełmie a nie w Krakowie? No cóż pomińmy szczegóły. Ponoć najważniejszą przeszkodą są wybuchające bomby? Jacyś dobrzy matematycy wyliczyli, że prawdopodobieństwo zamachu w Krakowie i to jeszcze w miejscu, w którym będziesz jest milion razy mniejsze niż to, że samochód po pijaku uderzy w przystanek w Chełmie, na którym stoisz. Ale pomińmy szczegóły od was niezależne. A..? No, co bym nie była gołosłowna, to sama jadę i będą tam wszystkie moje dzieci, i to niektóre będą w ochronie (ten oficer i ten harcerz), a dziewczyny na lotnisku, czyli w miejscu strategicznym.
No to w końcu pomijając te szczegóły, co robimy?
Po pierwsze przeczytajcie:

http://www.deon.pl/religia/swiatowe-dni-mlodziezy/art,102,3-sposoby-zeby-nie-zmarnowac-swiatowych-dni-mlodziezy.html

I proszę, nie wierzę, że moi uczniowie (nie tylko) nie lubią czytać, chociaż rozumiem świat i w większości i tak udostępniam Wam filmy.

Co dalej?
Mała propozycja. Mamy w Chełmie gościć młodzież z całego świata, która najpierw zwiedza Polskę. Naprawdę!!! I to będą: Hiszpanie, Belgowie, Filipińczycy i jeszcze jacyś. Naprawdę? I my możemy z nimi pielgrzymować. Naprawdę!!! Otóż przyjeżdżają do Chełma 20 lipca i będą do 25 lipca. A my możemy im towarzyszyć. Co to znaczy? Otóż mamy program dla całego Chełma: wycieczki, zwiedzanie, wspólne msze, zabawy, koncerty itp itd. Chcecie wiedzieć szczegóły? Zapraszam jutro o 18.45 pod plebanię Chrystusa Odkupiciela, to się dowiecie (z tyłu zakrystii-przed plebanią). Już jutro będzie nas trochę i dowiecie się, w co można się włączyć, na co pojechać - tylko to, co wybierzecie. Będzie mega! Ja też będę i was znajdę.
Słuchajcie, takie międzynarodowe towarzystwo, super dziewczyny, super chłopaki. Hello! Filipiny - Hiszpania- Belgia. Czujecie to. A jednocześnie WIERZĄ!!!Zobaczycie, że to nie tylko dla staruszek itd. zapraszamyyy (K.Poliwczak też) Heloo-nie wyjeżdżamy a jesteśmy w Barcelonie, nie wyjeżdżamy, a jesteśmy na wczasach- Kraków poniekąd przyjeżdża do Chełma! No chyba, że ktoś ma wyjazd na Malediwy, to nie będziemy konkurować.
Jutro podamy szczegóły!!!!
To do zobaczenia.
AS

http://www.deon.pl/religia/swiatowe-dni-mlodziezy/art,76,wazne-przeslanie-od-znanego-polskiego-pilkarza-wideo1.html


A to jeszcze mały dodatek dla Was od Kuby Błaszczykowskiego.

2 komentarze:

  1. Pani Alu, czy są jeszcze wolne miejsca na wyjazd na ŚDM? Jeśli tak, to gdzie ewentualnie można się zgłosić?

    OdpowiedzUsuń
  2. KOCHANY ANONIMIE- SĄ!!!! TYLKO KTOS TY? ZGŁOSIĆ SIĘ DO MNIE!

    OdpowiedzUsuń