wtorek, 2 sierpnia 2016

DOŚĆ! NO I TYM RAZEM SZUKAMY KUBUSIA B. vel BOC..

Dość odpoczynku od Sienickiej, zresztą, żeby nikomu nie przyszło do głowy, ze już po ŚDM i wszystko się skończyło. Helo, to dopiero początek. Franciszek  nas rozesłał do roboty! Poza tym robiłam wam relacje na żywo, ale jeszcze są ciekawostki do pokazania no i w końcu refleksja nad tym co Papież wam przekazał- to jest trochę jak konkretna rada Boga na konkretny czas dla CIEBIE. Trochę mnie tylko śmieszył zachwyt komentatorów nad nad prostym,trafnym i młodzieżowym językiem, którym się zwracał do was i mówił o Bogu. Matko i córko, a jak można do was mówić inaczej.Znacie mój stosunek do regułek teologicznych, których się... nie uczymy. Albo się was traktuje normalnie, a nie jak dzieciaczki, a Boga opisuje kolorowo i soczyście, albo nie zachwycicie się Bogiem. Zresztą, chyba nigdy nie mieliście " normalnej" katechezy i wiecie o co chodzi.
Tak więc mamy plan, dodatki z Krakowa, słowa Franciszka, refleksje po, wspomnienia po, jaki Bóg dla WAS ma plan konkretnie no i to najważniejsze- co z tym MIŁOSIERDZIEM, o co chodzi konkretnie? Wow- na razie starczy.
Pozdrawiam i dziękuję tym wszystkim, którzy w Chełmie świętowali ŚDM - jesteście wielcy i mam nadzieję zadowoleni. No i gorąco pozdrawiam moich uczniów, którzy pojechali cudem do Krakowa z różnymi grupami, a o których wiem. Kuba dzwoniący do mnie o 2 w nocy, Ola, Ola, Ada, Bartek, Ania, Przemek, Marta, Kuba, Filip,Konrad, Michał, Marcin, Bartek, Zosia i pewnie jeszcze trochę X i Y , wręcz jestem dumna, żeście się nie przestraszyli, a przede wszystkim przekonali rodziców.
Parę waszych fotek:
Tutaj to połowa klasy

.Kto znajdzie tu Kubusia?Jeszcze szczególne wow dla Klaudii W. i Julii A., które w środku wydarzeń  stanęły na rzęsach( np wzięły tatę i przełamały strach)  i przyjechały " na wariata w trakcie.

A tu specjalnie dla was motywy, dla których Kraków był wtedy najwspanialszym miejscem na świecie:
(fot. PAP / Leszek Szymański)

Zobacz, jak radośnie i kolorowo wygląda Kraków podczas ŚDM. Przedstawiamy 10 dowodów na to, że teraz jest to najlepsze miejsce na świecie.


1. Pierwsze, co czujesz po wyjściu z domu, to radość:


Atmosfera na  jest genialna. Nie wierzycie? To nagranie rozwiewa wszelkie wątpliwości. 


W Krakowie na pewno nie będziesz sam:Zawsze możesz spodziewać się, że ktoś ci pomoże:2. Nawet, jeśli czekasz w tak OGROMNEJ kolejce na tramwaj:


3. Co więcej, możesz wyspowiadać się w każdym zakątku miasta:Oto ekipa "Siedem Aniołów" wzywająca do spowiedzi:


4. A wszyscy, mimo wielu rozproszeń, słuchają papieża:5. Są tu ludzie z naprawdę całego świata:


Szczęśliwi, którzy pragną sprawiedliwości! Ceremonia przywitania @Pontifex_pl 
fot.K.Janowicz80 proc. moich znajomych uciekło na  z . Niech żałują. Rewelacyjna atmosfera i bicz na nietolerancję6. To w Krakowie doszło do zgody między Izraelem a krajami arabskimi (a przynajmniej: mieszkańcami)


7. Wyraźne jest również silniejsze zainteresowanie sztuką - np. pomnikami:

:)


8. To jedyne miasto, w którym tramwajem jeździ sam papież:9. Czegoś takiego po prostu nie zobaczycie nigdzie indziej:

10. No i najważniejsze - Bóg zamieszkał w Krakowie razem z pielgrzymami:
TO JESZCZE NIEEE KONIEC PRZEWIŃ I KLIKNIJ W LINK NA DOLE!!!!

A tu link do filmików, KTÓRE SĄ WYŻEJ TYLKO W POSTACI ZDJĘĆ, WEJDŹCIE NA LINK, TO ODTWORZYCIE SUPER FILMIKI: AS


  
2

1 komentarz:

  1. oo proszę, nawet ja na zdjęciu jestem, pozdrawiam serdecznie pani Alu! ♥

    OdpowiedzUsuń