poniedziałek, 20 lutego 2017

Grzech milczeć.

      Starałam się ustatkować jako dojrzała, wiekowa, normalna katechetka, a nie cudować, jeździć wymyślać, pisać jakiegoś bloga. Kto przy zdrowych zmysłach tak robi???
No właśnie...???
Ale mnie ruszyło. Już drugi tydzień jest w  Kościele takie mocne słowo, które rozpętało burzę. Kłębią się więc pytania, zadziwienia, tłumaczenia, wzruszenia ramion, odrzucenia i wiecie sami co jeszcze.
Otóż wystarczy jeden fragmencik:
""Jezus powiedział do swoich uczniów: Słyszeliście, że powiedziano: „Oko za oko i ząb za ząb”.

A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nastaw mu i drugi."
No i jesteśmy załatwieni- to nie dla nas, to nie możliwe, ja wymiękam. Fakt, że najlepiej umiał to zrobić Chrystus, a dla nas On jest wzorem, że to wersja hardcorowa. Ale w pierwszym czytaniu Bóg mówi:
"Bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty, Pan, Bóg wasz!"
No i kto się myli? Raczej nie ON?!
Spokojnie, mała podpowiedź z drugiego czytania:
"Mądrość bowiem tego świata jest głupstwem u Boga."
 NO tak, myślisz po światowemu, to nic z tego. Tam rządzi prawo odwetu, zemsty, walki.
 I łatwe jest odpowiedzieć agresją na agresję, dołożyć temu, co tobie dołożył. Jeszcze w świecie telewizji i internetu? Tu żyje hejt, zdrada, rozwalanie życia tym, którzy tobie rozwalili itd. Słyszymy to tysiące razy, a ponoć psychologicznie udowodniono, że 1000 razy powtórzone kłamstwo staje się dla nas prawdą. Ile razy słuchamy Chrystusa, a ile świata? Bądźmy Bożymi głupolami z charakterem. Prośmy Go o to, by pomógł, módlmy się za wrogów, mówmy Mu prawdę, oddajmy Mu nasze emocje, prośmy o Jego doskonałość.
 Zdjęcie użytkownika Theofeel.
 Uciec od nienawiści, zła, to dobre dla nas samych, co powiedział już Hemingwey:

  Chrześcijanin to nie masochista i samobójca. To ktoś, kto ma odwagę powiedzieć NIE złu. Ktoś, kto potrafi uniknąć ciosu, zblokować go i poprzestać na mądrości Chrystusa. Jezus mógł nie cierpieć ani chwili, ale dla nas było by to tragedią, ale zrobił to z miłości.
Dziewczyno!!! Jak znajdziesz takiego chłopaka, to pilnuj go i zdobądź ten skarb. Chłopaku, spotkałeś taką dziewczynę ? To jest TA.

AS

2 komentarze: