czwartek, 19 marca 2020

Rekolekcje i sposób na pełne kościoły - nawet w erze wirusa!!!!!!!!!!!!!

Podejdźmy poważnie do sprawy. Zaczęliśmy rekolekcje, bo
,
ale
,
więc
bo,
(Uwielbiam tworzyć dla was pismo obrazkowe. Może ktoś z was zacznie mi produkować memy. )
OGŁASZAM TEŻ OFICJALNY HYMN NASZYCH REKOLEKCJI:


CHODŹ Z NAMI, BO przechodzimy do 2 odcinka Kursu Alfa- to nie ściema, młodzi wierzą:
Dla tych, których interesuje ciąg dalszy Jonasza z babcią:
Macie znudzone rodzeństwo? Polecam:

A teraz odpowiedzi na to, co  zapowiedziałam w tytule postu:

1.   Co jest najważniejsze w rekolekcjach i ewangelizacji, jak robić cuda:

2. Co zrobić aby Kościół był pełen ludzi pomimo zakazu? Ten ksiądz znalazł na to sposób:Proboszcz kościoła w Robbiano, ksiądz Giuseppe Corbari, pozuje w głównej nawie swojego kościoła. W tle widać rozwieszone zdjęcia jego parafian, o które poprosił w związku z wprowadzonym zakazem odprawiania mszy świętych z udziałem wiernych. Przed niedzielą proboszcz napisał taką wiadomość:

Stojąc przed ołtarzem i widząc puste ławki, odczuwam smutek, który zderza się z boską ofiarą, którą sprawuję. Zderza się z nadzieją, którą ogłaszam, z radością Wielkanocy, na którą czekam. Jestem przekonany, że jesteśmy zjednoczeni w komunii wiary, ale oczy widzą pustkę. Mam dla was propozycję: prześlijcie mi swoje zdjęcia osobiste, rodzinne, zdjęcia z waszymi twarzami. Wydrukuję je i przykleję na ławkach: to sposób, aby poczuć się mniej samotnym. Oczywiście, dzieci usiądą w pierwszych rzędach, ministranci przy ołtarzu, a dorośli na pozostałych miejscach.

3. Jak pokornie i z wiarą błagać swoich parafian? Jak być proboszczem parafii, w której Matka chroni przed morem 
( zarazą):


Andrzej Sternik, proboszcz parafii pw Narodzin Najświętszej Maryi Panny w Chełmie:

"Ludzi i ich dobytek przed morem chroniąca "- z litanii do Matki Bożej Chełmskiej.
WZYWAM WSZYSTKICH OCHRZCZONYCH MIESZKAŃCÓW NASZEGO MIASTA CHEŁM I ZIEMI CHEŁMSKIEJ. NIEZALEŻNIE OD TEGO CZY BLISKO JESTEŚ BOGA CZY DALEKO. TERAZ NIE PORA NA DYSKUSJĘ. TERAZ JEST POTRZEBA ZJEDNOCZENIA SIĘ W MODLITWIE.WIELU Z NAS POZOSTAJE W DOMACH . WZYWAM WSZYSTKICH NAWRACAJCIE SIĘ I WIERZCIE W EWANGELIĘ. NIE WYŚMIEWAJCIE BOGA, NIE ODWRACAJCIE SIĘ OD WIARY. KOŚCIOŁA ŚWIĘTEGO NIE LEKCEWAŻCIE.
 TO SĄ DLA NAS WYJĄTKOWE, MOCNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. WZYWAM WSZYSTKIE CHEŁMSKIE RODZINY, WZYWAM MŁODZIEŻ I DZIECI, WZYWAM OSOBY SAMOTNE. WZYWAM KAŻDEGO . WEŹCIE DO RĘKI RÓŻANIEC I MÓDLCIE SIĘ CODZIENNIE O ODDALENIE OD NAS PANDEMII KORONAWIRUSA. KLĘKAJCIE NA MODLITWĘ CAŁYMI RODZINAMI. W BOGU I MARYI NASZA NADZIEJA. SPOGLĄDAJCIE NA GÓRĘ CHEŁMSKĄ GDZIE NASZA KRÓLOWA - I WOŁAJCIE RATUJ NAS , RATUJ NASZA CHEŁMSKA PANI. BŁAGAM NIE ZLEKCEWAŻCIE.
WOŁA Z GÓRY CHEŁMSKIEJ:


Obraz może zawierać: niebo i na zewnątrz

PANI RATUJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MAMO:AS


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz