wtorek, 24 marca 2020

Dogonić śmierć, aby wejść do życia: GENIALNIE GENIUSZ O GENIUSZU BOGA.Dzisiaj o 20.00 transmisja z mszy pogrzebowej P.Pawlukiewicza. Jest ona przeniesiona ze środy na dzisiaj-  o 20.00 na you tube Archidiecezji Warszawskiej. 


TUTAJ TRANSMISJA TERAZ
GURU KATECHETYCZNY- TO I TAK NIE ODDAJE CHOCIAŻ TROCHĘ KIM BYŁ PIOTR PAWLUKIEWICZ
Na początku lat 90-tych zatrzymałam się chwile przy telewizorze, bo zaintrygował mnie głos księdza,  który mówił coś na temat młodzieży i seksu. Do dziś pamiętam przykład: "Czego nie daje swojej dziewczynie chłopak, który nie chce wchodzić z nią w poważny związek? Chce jej wszystko dać, kasę dom....itd, ale.... 1 rzeczy nie chce jej dać.Jakiej??? I tu padła genialna odpowiedź - nie chce jej dać swojej przyszłości!!!!!GENIUSZ. Od tego czasu minęło trochę lat, a ja zostałam katechetką z założeniem, że trzeba o Bogu mówić ciekawie, tj zmiażczyć argumentami:Już wtedy zdobyłam cudem jeszcze małą kasetę "Poezja- seks, czy rzemiosło"


No GENIUSZ GENIUSZA MÓWIĄCY O GENIUSZU BOGA!!!!
Jak ktoś tego nie słuchał to.......
Zaczęłam puszczać ją młodzieży na katechezie i to była czysta poezja. Do dziś uważam, że dla katechetów jest grzechem zaniechania nie puszczenie  tego nagrania uczniom.

Dziś piszę krótko, bo zaraz obejrzymy jak ks. żyje a my umieramy. Nie mogę się oprzeć umieszczenia tu tej grafiki, bo on by się uśmiał:
Krótkie wspomienie o Księdzu Piotrze:
https://www.facebook.com/sluchampana/videos/819084891905597/

Tu prawdopodobnie ostatni wywiad z nim:

https://www.facebook.com/StudioRabanTVP/videos/4419310074753137/

Tu rozpacz po nim:Przez chwilę nie patrzyłam w ekran i usłyszałam ten niesamowity głos, tę swadę .....
To nie był siwy, zgięty w pół kapłan. To ten, który nie umiera, który jest nieśmiertelną duszą, to dowód, że jest życie wieczne.

Spieszę się, więc tylko zaproszenie Papieża na jutro:

Drodzy bracia i siostry, w tych dniach próby, kiedy ludzkość drży z powodu zagrożenia pandemią, chciałbym zaproponować wszystkim chrześcijanom wspólne wzniesienie głosu do Boga. Zachęcam wszystkich zwierzchników Kościołów i przywódców wszystkich wspólnot chrześcijańskich, a także wszystkich chrześcijan różnych wyznań, aby błagali Boga Najwyższego i Wszechmogącego, odmawiając jednocześnie modlitwę, której nauczył 

nas Jezus Chrystus. Znalezione obrazy dla zapytania: papież franciszek
Dlatego zachęcam, aby czynić to wiele razy w ciągu dnia, ale wszyscy razem, do odmówienia Ojcze nasz w środę 25 marca w południe, wszyscy razem. W dniu, w którym wielu chrześcijan upamiętnia Zwiastowanie Dziewicy Maryi Wcielenie Słowa, oby Pan wysłuchał jednomyślnej modlitwy wszystkich swoich uczniów, którzy przygotowują się na świętowanie zwycięstwa Zmartwychwstałego Chrystusa.
Na pandemię wirusa chcemy odpowiedzieć powszechnością modlitwy, współczucia, czułości. Trwajmy zjednoczeni. 
HYMN:


Rekolekcje odc. 6:

AS


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz