niedziela, 22 marca 2020

CZEGO NASTOLATEK MOŻE CHCIEĆ OD BOGA TAKŻE W NIEDZIELĘ?

W czasie wirusa, w czasie kwarantanny, w czasie Wielkiego Postu....

PISZĘ, BO -
...NO I PUBLIKJUE.....BO...
NO I POLECAM TO,....BO....
......

.... BO BÓG JEST, WIĘC MUSI BYĆ NA FB


..i  oczywiście ma się uczyć, słuchać rodziców i nie wymyślać problemów. Przecież masz takie lightowe życie. Bądźmy szczerzy - taki ktoś chyba zupełnie ciebie nie rozumie. Po co ci Bóg?  To proste. Bo nikt tak jak On nie zna twojego życia. Chcesz porady? Chcesz pomocy? Chcesz mieć w końcu spokój? Chcesz mieć siły,  aby przejść kolejny, koszmarny dzień? Nie ma lepszej recepty - goń do Jezusa! Co to znaczy? NAWRÓĆ  SIĘ!  Zastanawiałeś się, w którą stronę idziesz, szukałeś na horyzoncie Jezusa, wpadło ci to w ogóle do głowy?  Znajdź drogę z Chrystusem i do przodu - to po prostu zrobić NAWRÓT. A jak już będziesz z Nim szedł, to wylej z siebie wszystko. Zapytaj kiedy skończy się ten kretyński czas dorastania, gdzie raz uważają cię za dziecko i nie dają prawa głosu, a jak im pasuje, to każą ci być odpowiedzialnym dorosłym. Zapytaj kiedy to twoje ciało tak urośnie i dojrzeje, że nie będziesz musiał się zamartwiać się małym wzrostem, czy za dużym  nosem. Kiedy przemienisz się z brzydkiego kaczątka w pięknego łabędzia. Jak doczekać i nie załamać się. Kiedy zaczniesz panować na hormonami, które robią w tobie rewolucję?  Kiedy przestaniesz czuć zmęczenie wciąż rosnącego ciała?  Kiedy atakujące pryszcze nie będą ci rozwalać kolejnego dnia? Kiedy zmiany nastrojów przestaną robić z ciebie rozkapryszonego dzieciaka? Kiedy w końcu dogadasz się z rodzicami? Kiedy ...

No właśnie, pewnie moglibyśmy tak długo i namiętnie. Zresztą mam nadzieję, że spróbujemy  powoli zmierzyć się z tymi pytaniami.
Jak pojmiesz, że On jest twoim największym Fanem, Powiernikiem, Doradcą, t
Tłumaczem, Przytulanką,  Superojcem, że nie opuszcza cię ani na chwilę  - dla ciebie NAWRÓCENIE,  to będzie pikuś.
Daj Mu szansę zaistnieć  w twoim życiu, bo dla Niego jesteś bezcenny:

Zatem  zaczynamy nasz hymn:


Nasze rekolekcje:


Dzisiaj  Dzień Pański, a my zostajemy w domu i idziemy na Eucharystię, idziemy do spowiedzi i przyjmujemy komunię świętą.

ALE JAK?????

MAŁY PRZEWODNIK:
  1. GOOGLUJESZ - MSZA ŚWIĘTA ONLINE
  2. W MIARĘ ŁADNIE SIĘ UBIERASZ I WŁĄCZASZ W ODPOWIEDNIEJ GODZINIE TRANSMISJĘ EUCHARYSTII
  3. ZACHOWUJESZ SIĘ JAK W KOŚCIELE ,
  4. SPOWIADASZ SIĘ  TAK JAK RADZI  PAPIEŻ  .FRANCISZEK :
    Franciszek przypomniał, że wielu wiernych przystępuje w okresie Wielkiego Postu do spowiedzi wielkanocnej, ale w tym roku, ze względu na ograniczenia kwarantanny nie będzie to możliwe. Nawiązując do nauki Katechizmu, Ojciec Święty zachęcił:Jeśli nie znajdziesz kapłana, aby się wyspowiadać, powiedz Bogu, On jest twoim ojcem i powiedz mu prawdę: «Panie, popełniłem to, i to, i tamto… Wybacz mi» i proś Go o przebaczenie całym sercem, z aktem żalu i obiecaj Jemu: «Później się wyspowiadam, ale przebacz mi już teraz». I od razu powrócisz do łaski Bożej. Sam możesz przystąpić, jak uczy nas Katechizm, do przebaczenia Boga, nie mając w pobliżu kapłana. Pomyślcie o tym: nadszedł czas! To jest właściwa chwila, odpowiedni czas. Dobrze dokonany akt żalu, dzięki czemu nasza dusza stanie się biała jak śnieg. „Wróć do swego Tatusia, wróć do Ojca. On na ciebie czeka. Przemawia do nas czułość Boga, zwłaszcza w Wielkim Poście. Nadszedł czas, aby zastanowić się nad sobą i przypomnieć sobie o Ojcu czy powrócić do Tatusia” – powiedział papież.5.
  5. SŁUCHASZ UWAŻNIE SŁOWO DO CIEBIE NA LITURGII SŁOWA.
  6. PRZYJMUJESZ KOMUNIĘ DUCHOWĄ.TU KRÓTKIE WYJAŚNIENIE:

AMEN
AS


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz